خانه / Beefit / propolis(بره موم)
propolis(بره موم)
propolis

propolis(بره موم)

کارشناسان گروه ورزشی بی فیت تحقیقات ویژه ای در رابطه با استفاده ورزشکاران از محصولات طبیعی و بالا بردن کیفیت غذایی ورزشکاران داشته است.

بره موم ماده ای است شبیه موم ، خمیری شکل و چسبناک با بوی نسبتا مطبوع که رنگ آن از زرد ، سبز و قرمز تا قهوه ای تیره متغیر میباشد .

که بره موم از گیاهان متفاوتی مانند تبریزی ، بید ، کاج ، شاه بلوط ، نارون و …… جمع آوری میشوند

خواص بیولوژیکی و داروئی بره موم و کاربردهای آن توسط انسان :

 

گزارشات متعددی مبنی بر استفاده از بره موم توسط انسان وجود دارد . امروزه اکثر کشورهای توسعه یافته علاقمند هستند که از تولیدات طبیعی برای بهبود بیماری ها استفاده نمایند . بره موم به عنوان یکی از مهمترین تولیدات طبیعی زنبورعسل در این کشورها بسیار مورد استفاده قرار گرفته و در داروخانه ها آن را به اشکال مختلف از قبیل : محلول شستشوی ضد جوش ، کرمهای صورت ، پماد ف شامپو ، صابون ، خمیر دندان ، قرص مکیدنی ، قرص و کپسول عرضه میکنند . ثابت شده است که محلول بره موم در الکل میتواند از رشد بعضیاز باکتریها و قارچها جلوگیری به عمل آورد .

درمان آسیب های عضلانی و آرتروز با استفاده از بره موم :

 

کریستوا (۱۹۸۳) برای درمان التهاب های سیستم عضلانی تعداد ۳۶ بیمار که از دردهای عضلانی مفاصل قسمت های مختلف بدن انسان رنج میبرند از بره موم زنبورعسل استفاده کرد و نتایج مطلوبی حاصل نمود (جدول ۲) .  وی از کمپرس آب گرم بره موم برای مداوای بیماران استفاده کرده و برای این کار ابتدا بره موم را در داخل آب گرم قرار داده و سپس بره موم را مانند نایلون یا روغنی که محلی را میپوشاند بر روی قسمت آسب دیده قرار داد . به اعتقاد کریستوا گرم کردن بره موم از یک سو جریان خون موضعی را در محل آسیب دیده افزایش داده و از سوی دیگر موجب میگردد که جذب مواد موجود در بره موم از طریق سطح پوست بدن فزونی یابد .

جدول۲- نتایج استفاده از بره موم برای درمان آسیب دیدگی عضلانی ۳۶ بیمار (Chirstova 1983 )

telegramاینستاگرام گروه ورزشی بی فیت

کانال آپارات گروه ورزشی بی فیت

صفحه فیس بوک گروه ورزشی بی فیت

يوتيوب گروه ورزشی بی فیت

توییتر گروه ورزشی بی فیت

گوگل پلاس گروه ورزشی بی فیت

ایمیل گروه ورزشی بی فیت

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*